Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

16 | 01 | 2021

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszym przedszkolu. 28.11.2019 r. odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Rozpoczął ją WRÓŻ KACPEREK zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Uświetniły ją przeboje muzyki współczesnej oraz góralskiej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi paniami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez mamę Lilianki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk


Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się 29 listopada w indiańskim klimacie. Zabawę prowadził APACZ GABKA, który zaprosił dzieci do swojej indiańskiej wioski. Wcześniej jednak mianował nasze przedszkolaki na prawdziwych Indian. Atmosfera podczas zabawy andrzejkowej była gorąca. Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Na koniec, w podziękowaniu i na dobry nastrój dzieci zostały zaproszone przez APACZA GABKĘ na słodki poczęstunek przygotowany przez mamę Zuzi i Arturka. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się 28 listopada 2017r. w pirackim klimacie. Zabawę prowadził KAPITAN GABKA, który zaprosił dzieci na swój czarodziejski okręt. Wcześniej jednak mianował nasze przedszkolaki na prawdziwych marynarzy i majtków. Atmosfera podczas zabawy andrzejkowej była gorąca. Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Na koniec, w podziękowaniu i na dobry nastrój dzieci zostały zaproszone przez KAPITANA GABKĘ na słodki poczęstunek przygotowany przez mamę Hubercika. 

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

 

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się  24 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Kiedy w drzwiach pojawił się Wróż Kacperek wszystkie przedszkolaki przywitały go gorącymi brawami. Maluszki obejrzały teatrzyk pt:" Jak dobry Lew obronił zajączka skromnego i na Andrzejkach z KLOWNEM bawił się na całego . Po czym dzieci uczestniczyły w zabawie ANDRZEJKOWEJ przeplatanej wróżbami.

Poczęstunek przygotowany przez Panią Joasię Krocz wszystkim dzieciom bardzo smakował. Na koniec wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 

tekst i foto: Wiesława Stańczyk


więcej fotografii


Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania przyszłości. Z tej okazji dnia 26 listopada dzieci z PP w Krzyżowicach zaprosiły do. przedszkola prawdziwego czarodzieja "Wróża Kacperka",  który zabrał maluszki  do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącej tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy, pląsów i tańców w rytm znanych przebojów.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

W naszym zamku pełnym czarów

dziś otrzymasz morze darów

powróż sobie z nami

przedszkolnymi czarodziejami.

 

Dnia 28.11.2014 r. w PP w Krzyżowicach odbyło się Spotkanie Andrzejkowe z udziałem rodziców. Dzieci przywitały rodziców piosenką, przedstawiły krótkie wprowadzenie do zabawy. Potem odbyły się wróżby i wspólna zabawa z rodzicami.  Dzieci dowiedziały się, kim będą w przyszłości i na co powinny uważać.  Zabawa stworzyła okazję do poznania naszych zwyczajów ludowych, oraz możliwość do przeżywania radości i zabawy z rodzicami.

tekst i foto: Dorota Chojnacka


Ostatniego listopada życzyć szczęścia nam wypada.
Andrzejowi, bo on przecież ważną rolę pełni w świecie.
To najlepszy nasz wróżbita z wosku przyszłość ci wyczyta.
Albo taką da wskazówkę, że złapiemy się za główkę.

Dnia 27.11.2013r. w PP w Krzyżowicach odbyły się ANDRZEJKI.
Zabawę prowadził Wróż Andrzej. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom obrzędów dnia Św. Andrzeja oraz związanych z nimi tradycji czarów i wróżb.Impreza rozpoczęła się od wspólnych tańców i pląsów w rytm znanych dzieciom przebojów. Po czym Wróżbita Andrzej za pomocą magicznego zaklęcia wprowadził przedszkolaków w świat prawdziwej magii. Wróżby: "Kim będę?", "Kubki przyszłości", "Andrzejkowa numerologia", "Andrzejkowa wróżba z monetą" wskazywały dzieciom m.in  jakimi staną się ludźmi, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Dużo jednak  radości przyniosła przedszkolakom ostatnia wróżba- "Lanie wosku". Z  kształtu jego cienia Wróż Andrzej przepowiedział naszym milusińskim, że przybędzie do przedszkola pewien pan w czerwonej czapce, czerwonym kubraczku z dużym workiem prezentów. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że będzie to Święty Mikołaj. Radość przedszkolaków z tak wesołej nowiny była ogromna. Spotkanie andrzejkowe przebiegało w tajemniczym i radosnym nastroju. Nie zabrakło także wspaniałych smakołyków przygotowanych przez naszych rodziców.
tekst i foto: Wiesława Stańczyk
E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1802287
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1207
1634
6884
1791063
1802287